Action In The Biggest Amateur Knockout Coca-Cola Peninsula Beverages Sponsored Coke Cup Returns.

Action In The Biggest Amateur Knockout Coca-Cola Peninsula Beverages Sponsored Coke Cup Returns.

News, 23 May 2018, SAFA Cape Town, Coke Cup Fixture.

           SAFA Cape Town, Coca Cola Cup 2018
 
Under 18 Division – SUNDAY 3RD JUNE 2018
FieldTimeVenueHomeLFAScoreAwayLFAScoreRefereeAss Referee No 1Ass Referee No 1
30A11h00Browns Farm, PhillippiBlackheath FCGreater BluedownsAnadinGreater Phillippi
93A11h00Delft South Sports ComplexFire FightersMandela ParkIkapa SportingMitchells Plain
88B11h00Delft South Sports ComplexJunior PiratesSimunyeKnights FCHeideveld
62A11h00Dunoon Sports ComplexDGLPE/KLMRygateFC MimosaDunoon
28B11h00Dunoon Sports ComplexSSS AcademyAthloneLiverpoolDunoon
33A11h00Hanover Park Sports ComplexRygersdalCT TygerbergFC KleinvleiGreater Bluedowns
90B11h00Hanover Park Sports ComplexClyde PinelandsCT TygerbergCamps BayCT Tygerberg
81C11h00Hanover Park Sports ComplexIsland RoversNorthern SuburbsHanover ParkCT Tygerberg
34A11h00Heideveld Sports ComplexEvertonNyangaRiverside RangersNorthern Suburbs
55A11h00Johnson Rd, RygateSantosCape DistrictSalt River CelticRygate
72B11h00Johnson Rd, RygateNorway ParksCT TygerbergJunction RoversRygate
14C11h00Johnson Rd, RygateUnitedNorthern SuburbsGreenhaven SpursRygate
107D11h00Johnson Rd, RygateJordan CalliesRygateValhalla UnitedNorthern Suburbs
49E11h00Johnson Rd, RygateConnoisseur SpursRygateJoburg StrikersGreater Phillippi
31A11h00Khayelitsha StadiumAll Stars CFHelderbergYoung PiratesKhayelitsha
70A11h00Langa Sports ComplexBafana BaflatsLanga NdabeniAvendale AthleticoCT Tygerberg
21B11h00Langa Sports ComplexHotspurs FCMakhazaCitizens FCLanga Ndabeni
42C11h00Langa Sports ComplexFlamingo FCLanga NdabeniSwallowsMandela Park
9A11h00Lwandle Sports ComplexStrand Manchester UnitedHelderbergKraaifontein CityNorthern Suburbs
38A11h00Malibu Sports ComplexEerste River FCNorthern SuburbsBelhar SpursNorthern Suburbs
78A11h00Mandalay Sports ComplexBushbucksMandalayYoung BrazilMandela Park
76B11h00Mandalay Sports ComplexBluegum UnitedMetropolitanCloverMandalay
32A11h00Mandela Park Sports ComplexHasco UnitedMandela ParkHellenicCT Tygerberg
83B11h00Mandela Park Sports ComplexAV UnitedGugulethuLudidi FCGreater Mfuleni
99C11h00Mandela Park Sports ComplexRoyal PriesthoodMonwabisiUnited FCKhayelitsha
27A11h00North Pine Astro TurfTable ViewCT TygerbergYSD MacassarCT Tygerberg
18A11h00Nyanga StadiumBlack BirdsNyangaLemosaMitchells Plain
24B11h00Nyanga StadiumPeace MakersNyangaUnited ComradersOostenberg
66A11h00Site C LingelethuRebels FCLingelethuVasco Da GamaCT Tygerberg
51B11h00Site C LingelethuHot SpursNyangaShockwaves FCLingelethu
37C11h00Site C LingelethuXI AttackersGreater MfuleniTTAC FCKhayelitsha
35A11h00Solo Street Sports ComplexGreen LoversOostenbergGreenwoodCape District
40A11h00The Greens, ManenbergMSB NitrosCape DistrictOrient FCManenberg
3B11h00The Greens, ManenbergD&G OrientManenbergCity MastersAthlone
75C11h00The Greens, ManenbergBeacon PiratesMitchells PlainFC ManenbergManenberg
22D11h00The Greens, ManenbergGrassy Park  UnitedCape DistrictKensingtonCT Tygerberg
52A11h00Voorburg Sports ComplexPioneer Sports ClubDunoonHot Spurs FCDelft
79B11h00Voorburg Sports ComplexPubs FCMakhazaManchester UnitedSimunye
104A11h00Westridge Sports ComplexPro StarsKhayelitshaWestridge UnitedMitchells Plain
65BYEElsies River UnitedNorthern Suburbs
108Glendene  UnitedCape DistrictBYE
109Young PiratesGreater PhillippiBYE
110Lavender Hill FCSouth PeninsulaBYE
111Mighty BucksMandela ParkBYE
112Goals 50 UnitedHeideveldBYE
113Happy HeartsLanga NdabeniBYE
114United AcesKhayelitshaBYE
115Mighty StarsGreater PhillippiBYE
116DurbanvilleCT TygerbergBYE
117DT MastersGreater MfuleniBYE
118Bellville UnitedNorthern SuburbsBYE
119Goal HuntersKhayelitshaBYE
120CS Abahlobo FCOostenbergBYE
121AmbassadorsCape DistrictBYE
122Liverpool PortlandsMitchells PlainBYE
123Willow StarsNyangaBYE
124KK UnitedKhayelitshaBYE
125KenparkMitchells PlainBYE
126HoutbayCT TygerbergBYE
127Premier UnitedHanover ParkBYE
128Macassar FCNorthern SuburbsBYE
Under 18 Division – SUNDAY 8th JULY 2018
2tbcLeeds AFCAthloneBaymontMandela Park
39tbcUlana AcademyMandalayFulham SCMitchells Plain
92tbcJMICT TygerbergFC MbasaMonwabisi
6tbcMelchester RoversAthloneUmthathaNyanga
36tbcEagle WingsCape DistrictMobz AcademyMandela Park
61tbcOcean ViewCape DistrictAtlantis Leeds UnitedAtlantis
68tbcRC AthleticoCape DistrictStrandfonteinMitchells Plain
77tbcAshford  AthleticCape DistrictHillcrest United FCGreater Bluedowns
98tbcOrigan SpursCape DistrictStephanian  OtteryCape District
89tbcAbatshanaCrossroadsLeeds LentegeurMitchells Plain
tbcSaxon RoversCT TygerbergYouth Chiefs FCDunoon
tbcBarmsley SpursCT TygerbergUnited BrothersNyanga
tbcAtlantic NacionalCT TygerbergRavensmead High SchoolSchools
tbcHoly CrossCT TygerbergNapoli FCGreater Mfuleni
tbcSunningdale CityCT TygerbergSeven AttackersGreater Phillippi
tbcWynberg St JohnsCT TygerbergGrove Soccer AcademyRygate
tbcSporting LisbonDelftSuper EaglesMandalay
tbcShining Stars UnitedDelftGoodwood UnitedCT Tygerberg
tbcSpice4LifeDunoonUmlilo FCKhayelitsha
tbcASCA Stars FCGreater BluedownsTurfhall FCAthlone
tbcHighbury Rovers FCGreater BluedownsLife ZoneCape District
tbcReal UnitedGreater MfuleniAnchoridgeMitchells Plain
tbcXI SwallowsGreater MfuleniWayside WanderersNorthern Suburbs
tbcJL Zwane FCGugulethuPCT ColvilleMitchells Plain
tbcFast X1KhayelitshaBayviewMitchells Plain
tbcSilver CityKhayelitshaHappy Valley Stars FCGreater Bluedowns
tbcBlack StarsKhayelitshaBayhill UnitedMitchells Plain
tbcReal MadridKhayelitshaSquare Hill UnitedSouth Peninsula
tbcNaledi My StarsLingelethuHighbury UnitedNorthern Suburbs
tbcValencia FCMakhazaAshley RoversMitchells Plain
tbcAfrican Young StarsMandela ParkKuils RiverCT Tygerberg
tbcRoyal CitizensMandela ParkHBUFCGood Hope
tbcRed RoversMitchells PlainEverton FCRygate
tbcMorgenster UnitedMitchells PlainFN RangersCT Tygerberg
tbcMPCEMitchells PlainEleven TeenagersMonwabisi
tbcGolden UniitedMitchells PlainCape  Town  RangersCape District
tbcJuventusMitchells PlainMeadowridgeCT Tygerberg
tbcSaringa SpursMitchells PlainEleven Attackers FCDunoon
tbcStandards UnitedMitchells PlainKalksteenfonteinNorthern Suburbs
tbcCedar UnitedMitchells PlainBeacon SpursMitchells Plain
tbcLentegeur FCMitchells PlainEvertonHeideveld
tbcRock A FellasMitchells PlainRavensmeadSchools
tbcWoodlandsMitchells PlainSamba StarsKhayelitsha
tbcMilano UnitedMitchells PlainHelderberg RoversHelderberg
tbcWest EndMitchells Plain FDFC PortoGreater Phillippi
tbcYoung Brothers FCMonwabisiStanturfMitchells Plain
tbcMorning Stars FCMonwabisiEastern RoversNorthern Suburbs
tbcMasango DFCAMonwabisiForeignersKhayelitsha
tbcSunrise FCMonwabisiYBC FCKhayelitsha
tbcNew Stars Khayelitsha FCMonwabisiRobinvale SpursAtlantis
tbcGreen Lovers FCMonwabisiSilver SpursRygate
tbcEleven Attackers FCMonwabisiFC TafelzuchtMitchells Plain
tbcBellstar UnitedNorthern SuburbsIthembalantu AcademyGreater Phillippi
tbcInvincible CravenbyNorthern SuburbsSouth EndRygate
tbcBlue Downs SpursNorthern SuburbsFC CafdaCape District
tbcRavensmeadNorthern SuburbsFC SalvoManenberg
tbcCentralNorthern SuburbsNorthpineCT Tygerberg
tbcBishop LavisNorthern SuburbsTry Again FCOostenberg
tbcTrinitariansNorthern SuburbsVision StarsKhayelitsha
tbcJabula BrothersNyangaMandalay UnitedMandalay
tbcComputer CelticsNyangaWolvesNyanga
tbcHeath AthleticRygateWanderers FCLanga Ndabeni
tbcOriental GunnersRygateAll StarsMandalay
tbcOasis FCSouth PeninsulaThe Hague SpursDelft
tbcAriel SpursSouth PeninsulaBafana UnitedMandela Park
tbcWanderers XI FCSouth PeninsulaTK LionsHelderberg
tbcRedhill Young StarsTwo OceansTwo for JoyAthlone

 

Pre Lim Round
 
 Senior Division – 1st June 2018
FieldTimeVenueHomeLFAScoreAwayLFAScoreRefereeAss Referee No 1Ass Referee No 1
49A19h00The Greens, ManenbergFC BurndalesManenbergKenparkMitchells Plain
18A20h30The Greens, ManenbergBenficaManenbergSterling AthleticRygate
116A19h00Westridge Sports ComplexWaka WakaMitchells Plain FDStandards UnitedMitchells Plain
30A20h30Westridge Sports ComplexMerrydale AthleticoMitchells Plain FDValhalla UnitedNorthern Suburbs
36A19h00Solo Street Sports ComplexLentegeur FCMitchells PlainSquare Hill UnitedSouth Peninsula
111A20h30Solo Street Sports ComplexEleven Attackers FCDunoonGreenwoodCape District
26A19h00Browns Farm, PhillippiMighty StarsGreater PhillippiAbazobi FCLingelethu
100A20h30Browns Farm, PhillippiJoburg StrikersGreater PhillippiBridgetown UnitedCape District
69A19h00Heideveld Sports ComplexBlikkiesdorp FCHeideveldHeinz ParkMitchells Plain FD
54A20h30Heideveld Sports ComplexRock A FellasMitchells PlainOnly The BraveHeideveld
3A19h00Nyanga StadiumUnthathaNyangaLemosaMitchells Plain
93A20h30Nyanga StadiumST MarksNyangaMfuleni UnitedGreater Mfuleni
9A19h00Robinvale Sports ComplexSunningdale CityCT TygerbergBayern FCAtlantis
51A20h30Robinvale Sports ComplexWesfleurAtlantisWoodlandsMitchells Plain
Senior Division – 2nd June 2018
87A13h00Johnson Rd, RygateSalt River CelticRygateBaymontMandela Park
122B13h00Johnson Rd, RygateKewtown UnitedAthloneConnoisseur SpursRygate
124C13h00Johnson Rd, RygateHout Bay BarcelonaGood HopeHazendal UnitedRygate
89D13h00Johnson Rd, RygateJordan CalliesRygateAshford  AthleticCape District
113E13h00Johnson Rd, RygateMelchester RoversAthloneWesley UnitedCape District
56A15h00Johnson Rd, RygateHelderberg Rovers FCHelderbergOriental GunnersRygate
7B15h00Johnson Rd, RygateShaddy ChiefsOostenbergAloe SpursMitchells Plain FD
59C15h00Johnson Rd, RygateMasango DFCAMonwabisiMowgliesMitchells Plain FD
75D15h00Johnson Rd, RygateGolden UnitedMitchells PlainNew Stars Khayelitsha FCMonwabisi
118E15h00Johnson Rd, RygateBlackheath FCGreater BluedownsWest EndMitchells Plain FD
110A15h00Heideveld Sports ComplexSporting UnitedMetropolitanSite C GunnersLingelethu
67A17h00Heideveld Sports ComplexGrove Soccer AcademyRygateShooting StarsLingelethu
Senior Division – 3rd June 2018
6A12h00Browns Farm, PhillippiRoyal ChiefsGreater PhillippiBlack Stars FCLanga Ndebeni
13A14h00Browns Farm, PhillippiFC PortoGreater PhillippiYSD MacassarCT Tygerberg
15A16h00Browns Farm, PhillippiBombers UnitedGreater PhillippiYoung LionsTwo Oceans
10A13h00Delft South Sports ComplexAbatshanaCrossroadsWesbank United FCGreater Bluedowns
24A15h00Delft South Sports ComplexFC RiseSimunyeIkapa SportingMitchells Plain
83B13h00Delft South Sports ComplexSilver CityKhayelitshaLion KillersSimunye
72B15h00Delft South Sports ComplexJunior PiratesSimunyeAriel SpursSouth Peninsula
14A13h00Downberg Rd, Hanover ParkDurbanvilleCT TygerbergGreenhaven SpursRygate
70A15h00Downberg Rd, Hanover ParkAmbassadorsCape DistrictHanover ParkCT Tygerberg
53B13h00Downberg Rd, Hanover ParkNyasa UnitedGood HopeTrek UnitedHanover Park
29B15h00Downberg Rd, Hanover ParkBellville CityCT TygerbergReal Ideas FCGugulethu
25C13h00Downberg Rd, Hanover ParkSaintsMitchells Plain FDLansur UnitedHanover Park
99C15h00Downberg Rd, Hanover ParkSaxon RoversCT TygerbergOrigan SpursCape District
82A13h00Dunoon Sports ComplexNew Age FCBloekombosKuils RiverCT Tygerberg
19A15h00Dunoon Sports ComplexGrassy Park  UnitedCape DistrictPioneer Sports ClubDunoon
114B13h00Dunoon Sports ComplexYouth Chiefs FCDunoonVision StarsKhayelitsha
16B15h00Dunoon Sports ComplexDunoon Bees FCDunoonGhetto SCGugulethu
47A11h00Heideveld Sports ComplexStrandfonteinMitchells PlainSantos FCHeideveld
102A13h00Heideveld Sports ComplexBlack SwallowsNyangaKnights FCHeideveld
92A15h00Heideveld Sports ComplexHarare Goal Hunters FCMonwabisiRiverside RangersNorthern Suburbs
108A17h00Heideveld Sports ComplexBlue BirdsHeideveldWolverhampton FCCape District
85A13h00J Nontulo Sports ComplexLife ZoneCape DistrictEleven TeenagersMonwabisi
74A15h00J Nontulo Sports ComplexPhuhlaNew CrossroadsFC BooysenMetropolitan
31B13h00J Nontulo Sports ComplexOceans XINew CrossroadsCedar UnitedMitchells Plain
94B15h00J Nontulo Sports ComplexSkipper All StarsNew CrossroadsNewcastleTwo Oceans
55A13h00Johnson Rd, RygateFN RangersCT TygerbergExtreme StarsMitchells Plain FD
50A15h00Johnson Rd, RygateAfrican BrothersGood HopeRoyal PriesthoodMonwabisi
17B13h00Johnson Rd, RygateChatsworth Rising StarsAtlantisDynamos FCHelderberg
12B15h00Johnson Rd, RygateXI SwallowsGreater MfuleniUCTCT Tygerberg
32C13h00Johnson Rd, RygateSouth EndCape DistrictReal UnitedGreater Mfuleni
66C15h00Johnson Rd, RygateDiportivo FCMakhazaTable ViewCT Tygerberg
105D13h00Johnson Rd, RygateFC Cape StarsGood HopeBlack AcesGreater Phillippi
77D15h00Johnson Rd, RygateSamba StarsKhayelitshaRC AthleticoCape District
73E13h00Johnson Rd, RygateRising StarsGood HopeGreen Lovers FCOostenberg
117E15h00Johnson Rd, RygateCitrus SpursMetropolitanJuventusMitchells Plain
79A13h00Khayelitsha StadiumBlack StarsKhayelitshaMfuleni HeroesGreater Mfuleni
80B15h00Khayelitsha StadiumTTAC FCKhayelitshaTier VleiNyanga
8A13h00Langa Sports ComplexNapoli FCGreater MfuleniSnowdonMitchells Plain FD
90A15h00Langa Sports ComplexHappy HeartsLanga NdabeniComputer Stars FCLanga Ndebeni
43B13h00Langa Sports ComplexLanga United FCLanga NdabeniMacassar FCNorthern Suburbs
112B15h00Langa Sports ComplexSaringa SpursMitchells PlainThornton InfitnoLanga Ndebeni
40C13h00Langa Sports ComplexFlamingo FCLanga NdabeniEerste River FCNorthern Suburbs
33C15h00Langa Sports ComplexBayhill UnitedMitchells PlainHot Spurs FCLanga Ndebeni
121A13h00Lwandle Sports ComplexDynamos FCHelderbergBushbucksMandalay
65A15h00Lwandle Sports ComplexFast ElevenHelderbergNew Age FCLingelethu
37A12h00Malibu Sports ComplexInvincible CravenbyNorthern SuburbsCitizens FCLanga Ndebeni
52A14h00Malibu Sports ComplexElsies River UnitedNorthern SuburbsComputer CelticsNyanga
78A16h00Malibu Sports ComplexTrinitariansNorthern SuburbsFC MbasaMonwabisi
84A13h00Mandalay Sports ComplexMeadowridgeCT TygerbergMandalay UnitedMandalay
119A15h00Mandalay Sports ComplexReal FutureMandalayLavender Hill FCSouth Peninsula
22B13h00Mandalay Sports ComplexFC KhayelitshaMandalayCape Town PiratesGugulethu
28B15h00Mandalay Sports ComplexCloverMandalayCT Military FCSouth Peninsula
120A13h00Mandela Park Sports ComplexAvendale AthleticoCT TygerbergRoyal CitizensMandela Park
2A15h00Mandela Park Sports ComplexCity MoversMakhazaHasco UnitedMandela Park
11B13h00Mandela Park Sports ComplexWestlake AttackersGood HopeFuture MastersMakhaza
81B15h00Mandela Park Sports ComplexFire FightersMandela ParkBellville UnitedNorthern Suburbs
97C13h00Mandela Park Sports ComplexKK UnitedKhayelitshaAll Stars FCHelderberg
60C15h00Mandela Park Sports ComplexMPCEMitchells PlainMighty BucksMandela Park
39A12h00North Pine Astro TurfGoodwood UnitedCT TygerbergEverton SpursRygate
45B14h00North Pine Astro TurfVasco Da GamaCT TygerbergSuper EaglesMandalay
48C16h00North Pine Astro TurfTurfhall FCAthloneNorthpine UnitedCT Tygerberg
21A12h00Nyanga StadiumReal MadridKhayelitshaWolves UnitedNyanga
35A14h00Nyanga StadiumHot SpursNyangaBUBS FCBloekombos
103A16h00Nyanga StadiumShining StarsNyangaHillcrest FCGreater Bluedowns
34B13h00Nyanga StadiumEvertonNyangaRhadie UnitedAthlone
61B15h00Nyanga StadiumKraaifontein FCOostenbergNew Leaders FCMakhaza
41A13h00Ocean View Sports ComplexOcean ViewCape DistrictLeeds AFCAthlone
58A15h00Ocean View Sports ComplexAll NationsTwo OceansAbatshanaCrossroads
1B13h00Ocean View Sports ComplexRedhill Young StarsTwo OceansZimasaKhayelitsha
106B15h00Ocean View Sports ComplexAlice CosmosTwo OceansCentralNorthern Suburbs
4A12h00Robinvale Sports ComplexArsenalAtlantisAnchoridgeMitchells Plain
38A14h00Robinvale Sports ComplexAberdeenAtlantisChelsea AFCHeideveld
20A16h00Robinvale Sports ComplexTottenham HotspursManenbergJomo’s PowerAtlantis
44A12h00Site C LingelethuGeelbooi FCLingelethuBeacon PiratesMitchells Plain
98A14h00Site C LingelethuTigerboys FCMakhazaValencia F.CSimunye
23A16h00Site C LingelethuForeignersKhayelitshaPeninsula UnitedSouth Peninsula
95B13h00Site C LingelethuMighty UnitedLingelethuKTC All StarsNyanga
64B15h00Site C LingelethuBayviewMitchells PlainAmandla Sporting ClubLingelethu
101C13h00Site C LingelethuEFF Vultures FCLingelethuAcesNyanga
68C15h00Site C LingelethuMonwa StarsMonwabisiTP Shepards FCLingelethu
123A12h00Solo Street Sports ComplexBattswoodCape DistrictKraaifontein CityNorthern Suburbs
71A14h00Solo Street Sports ComplexPhumlani EaglesSouth PeninsulaThames SportingManenberg
96A16h00Solo Street Sports ComplexOasis FCSouth PeninsulaYBC FCKhayelitsha
76A12h00The Greens, ManenbergCity MastersAthloneAnadinGreater Phillipi
5A14h00The Greens, ManenbergSantosCape DistrictSuper EaglesGreater Phillippi
125A16h00The Greens, ManenbergStephanian  OtteryCape DistrictClyde PinelandsCT Tygerberg
86B13h00The Greens, ManenbergWynberg St JohnsCT TygerbergCebeNyanga
88B15h00The Greens, ManenbergBarcelona FCManenbergUmlilo FCKhayelitsha
42C13h00The Greens, ManenbergJMICT TygerbergUnited BrothersNyanga
115C15h00The Greens, ManenbergCelticManenbergIsland RoversNorthern Suburbs
57D13h00The Greens, ManenbergMighty PeaceMakhazaFC SalvoManenberg
104D15h00The Greens, ManenbergSea Point SwiftsMetropolitanGreenfields FCGreater Bluedowns
109A13h00Voorbrug Sports ComplexSilent Tiger FCAthloneSeabirdsSimunye
62A15h00Voorbrug Sports ComplexSporting LisbonDelftFC KleinvleiGreater Bluedowns
27B13h00Voorbrug Sports ComplexManchester FCLingelethuSouth EndRygate
63B15h00Voorbrug Sports ComplexUnited Comrades FCOostenbergShinning StarsDelft
91A12h00Westridge Sports ComplexAshley RoversMitchells PlainManchester UnitedNyanga
46A14h00Westridge Sports ComplexFulham SCMitchells PlainBelhar SpursNorthern Suburbs
107A16h00Westridge Sports ComplexLentegeur CityMitchells Plain FDBishop LavisNorthern Suburbs

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search