Coca-Cola Senior Men & U18 Round 128 Fixtures

Coca-Cola Round Senior Men & U18 Round 128 Fixtures

 

SAFA Cape Town, Coca-Cola Cup 2019
Round 128
 
Senior Division – SUNDAY 21st  JULY 2019
FieldTimeVenueHomeLFAScoreAwayLFAScoreRefereeAss Referee No 1Ass Referee No 1
4A13h009th Avenue Grassy ParkKraaifontein CityNorthern SuburbsWynberg St JohnsCT Tygerberg
52B13h009th Avenue Grassy ParkRising StarsGood HopeHome Fighters FCLingelethu
34C13h009th Avenue Grassy ParkFN RangersCT TygerbergMighty StarsGreater Phillippi
32D13h009th Avenue Grassy ParkFlamingo FCLanga NdebeniLansdowne FCCT Tygerberg
33A15h009th Avenue Grassy ParkCeltic FCSimunyeWanderers XISouth Peninsula
49B15h009th Avenue Grassy ParkAshford  AthleticCape DistrictWolverhamptonCape District
13C15h009th Avenue Grassy ParkRC AthleticoCape DistrictYoung Idols AFCManenberg
22D15h009th Avenue Grassy ParkSouthamptonCape DistrictCape Royal FCHelderberg
45A13h00Bonteheuwel Sports ComplexCedar UnitedMitchells PlainSporting UnitedMetropolitan
23B13h00Bonteheuwel Sports ComplexBishop LavisNorthern SuburbsD&G OrientManenberg
48C13h00Bonteheuwel Sports ComplexFootball EliteMitchells PlainFC ManenbergManenberg
29A15h00Bonteheuwel Sports ComplexBluegum UnitedMetropolitanKenparkMitchells Plain
58B15h00Bonteheuwel Sports ComplexLife ZoneCape DistrictOnly The BraveHeideveld
27C15h00Bonteheuwel Sports ComplexIsland RoversNorthern SuburbsCrystal PalaceManenberg
60Astro13h00Downberg Rd Hanover ParkYMO St LukesCT TygerbergPSV EindhovenDelft
64B13h00Downberg Rd Hanover ParkAvendale AthleticoCT TygerbergGoulburn AthleticMetropolitan
20C13h00Downberg Rd Hanover ParkWesley UnitedCape DistrictRygersdalCT Tygerberg
15Astro15h00Downberg Rd Hanover ParkBaltic RangersRygateHanover ParkCT Tygerberg
53B15h00Downberg Rd Hanover ParkNorway Parks MagicCT TygerbergEerste River FCNorthern Suburbs
54C15h00Downberg Rd Hanover ParkVasco Da GamaCT TygerbergFC SalvoManenberg
57A13h00Johnson Rd, RygateOriental GunnersRygateBattswoodCape District
63B13h00Johnson Rd, RygateEverton Spurs FCRygateMontaque SpursCape District
11C13h00Johnson Rd, RygateMasithandane FCNyangaRebels FCLingelethu
9A15h00Johnson Rd, RygateHazendal UnitedRygateYoung PiratesHeideveld
39B15h00Johnson Rd, RygateSilver SpursRygateCeltic FCManenberg
35C15h00Johnson Rd, RygateHeath AthleticRygateKuils RiverCT Tygerberg
51D15h00Johnson Rd, RygateSalt River CelticRygateManchester United FCHelderberg
55A13h00Khayelitsha StadiumAfrican TribesKhayelitshaKhayelitsha FCLingelethu
18B15h00Khayelitsha StadiumHome StarsLanga NdebeniZimasaKhayelitsha
17Astro13h00NY 49 GuguletuMan PowerGugulethuHoly CrossCT Tygerberg
26B13h00NY 49 GuguletuMoonwoodGreater PhillippiSaxon RoversCT Tygerberg
59Astro15h00NY 49 GuguletuAll Stars FDCape DistrictYoung StarsGreater Phillippi
28B15h00NY 49 GuguletuPeninsula UnitedSouth PeninsulaArsenal FCGugulethu
40A13h00Nyanga StadiumFC BooysenMetropolitanEvertonNyanga
46B13h00Nyanga StadiumJunior PiratesSimunyeComputer CelticsNyanga
24C13h00Nyanga StadiumElectric City United FCGreater BluedownsTP Shepards FCLingelethu
16A15h00Nyanga StadiumPrimrose ParkManenbergBlack BirdsNyanga
7B15h00Nyanga StadiumYoung Cosmos FCLingelethuBlack Stars FCLanga Ndebeni
61C15h00Nyanga StadiumHasco UnitedMandela ParkCloverMandalay
44A13h00Portlands Sports ComplexBellville UnitedNorthern SuburbsLentegeur CityMitchells Plain FD
50B13h00Portlands Sports ComplexStanturfMitchells PlainLion City FCLanga Ndebeni
38C13h00Portlands Sports ComplexMilano UnitedMitchells PlainBeacon SpursMitchells Plain
1A15h00Portlands Sports ComplexDangerous DarkiesHelderbergFC TafelzuchtMitchells Plain
3B15h00Portlands Sports ComplexFulham SCMitchells PlainOasis FCSouth Peninsula
37C15h00Portlands Sports ComplexIkapa SportingMitchells PlainWoodlandsMitchells Plain
12A13h00Robinvale Sports ComplexAtlantis CityAtlantisGoal HuntersKhayeltisha
31B13h00Robinvale Sports ComplexBluebirdsHeideveldWesfleurAtlantis
36A15h00Robinvale Sports ComplexGeelbooi FCLingelethuJomo’s PowerAtlantis
56B15h00Robinvale Sports ComplexRobinvale SpursAtlantisStrandfonteinMitchells Plain
47A13h00Symphony ParkTwo for JoyHelderbergBlue Downs SpursNorthern Suburbs
42B13h00Symphony ParkKalksteenfonteinNorthern SuburbsInvincible CravenbyNorthern Suburbs
43C13h00Symphony ParkConnoisseur SpursRygateRiverside RangersNorthern Suburbs
62A15h00Symphony ParkSouth EndRygateBelhar SpursNorthern Suburbs
14B15h00Symphony ParkUnited FCKhayelitshaMatroosfonteinNorthern Suburbs
19C15h00Symphony ParkBellville CityCT TygerbergRavensmead FCNorthern Suburbs
5D15h00Symphony ParkSpenstonCape DistrictTrinitariansNorthern Suburbs
21A13h00Turfhall Sports ComplexKewtown UnitedAthloneStephanian  OtteryCape District
25B13h00Turfhall Sports ComplexTurfhall FCAthloneGame YethuGreater Phillippi
8C13h00Turfhall Sports ComplexMighty PeaceMakhazaCity MastersAthlone
30D13h00Turfhall Sports ComplexSuper Stars FCAthloneWestridge UnitedMitchells Plain
2A15h00Turfhall Sports ComplexJamestown UnitedAthloneCT Pirates FCGugulethu
10B15h00Turfhall Sports ComplexMelchester RoversAthloneWolvesNyanga
6C15h00Turfhall Sports ComplexYoung Idols FC68ManenbergJuventusMitchells Plain
41D15h00Turfhall Sports ComplexSSS AcademyAthloneNew Stars Khayelitsha FCMonwabisi

 

           SAFA Cape Town, Coca Cola Cup 2019
ROUND 128
 
Under 18 Division – SUNDAY 21st JULY 2019
FieldTimeVenueHomeLFAScoreAwayLFAScoreRefereeAss Referee No 1Ass Referee No 1
34A10h009th Avenue Grassy ParkFCG HotspursAthloneRC AthleticoCape District
35B10h009th Avenue Grassy ParkSaringa SpursMitchells PlainWynberg St JohnsCT Tygerberg
17C10h009th Avenue Grassy ParkShinning StarsLingelethuGreenwoodCape District
27D10h009th Avenue Grassy ParkFire FightersMandela ParkGrassy Park  UnitedCape District
18A11h309th Avenue Grassy ParkHBUFCGood HopeFC LudidiGreater Mfuleni
61B11h309th Avenue Grassy ParkGlendene UFCManenbergClarewoodCape District
44C11h309th Avenue Grassy ParkSalt River BlackpoolCape DistrictBlack StarsKhayelitsha
58D11h309th Avenue Grassy ParkMighty BucksMandela ParkAJAX Cape Town FCTwo Oceans
1A10h00Bonteheuwel Sports ComplexMPCEMitchells PlainMacassar FCNorthern Suburbs
59B10h00Bonteheuwel Sports ComplexGolden UnitedMitchells PlainMoonwoodGreater Phillippi
14C10h00Bonteheuwel Sports ComplexJoburg StrikersGreater PhillippiNorway Parks MagicCT Tygerberg
21D10h00Bonteheuwel Sports ComplexUnitedNorthern SuburbsZimasa FCKhayelitsha
22A11h30Bonteheuwel Sports ComplexBluegum UnitedMetropolitanAV UnitedGugulethu
40B11h30Bonteheuwel Sports ComplexGoulburnMetropolitanMilano UnitedMitchells Plain
51C11h30Bonteheuwel Sports ComplexLentegeur FCMitchells PlainMan PowerGugulethu
5D11h30Bonteheuwel Sports ComplexDGLPE/KLM – RygateRygateHappy HeartsLanga Ndebeni
16Astro10h00Downberg Rd Hanover ParkVasco Da GamaCT TygerbergValenicaSimunye
36B10h00Downberg Rd Hanover ParkNew Stars Khayelitsha FCMonwabisiGrass BootsCT Tygerberg
25C10h00Downberg Rd Hanover ParkAvendale AthleticoCT TygerbergHighbury RoversGreater Bluedowns
15Astro11h30Downberg Rd Hanover ParkHanover ParkCT TygerbergBellstar UnitedNorthern Suburbs
33B11h30Downberg Rd Hanover ParkStrand Manchester UnitedHelderbergRygersdalCT Tygerberg
41C11h30Downberg Rd Hanover ParkFC KapstadtCT TygerbergGoal HuntersKhayelitsha
30A10h00Johnson Rd RygateOriental GunnersRygateCS Abahlobo FCOostenberg
55B10h00Johnson Rd RygateBayviewMitchells PlainConnoisseur SpursRygate
63C10h00Johnson Rd RygateGrove Soccer AcademyRygateReal UnitedGreater Mfuleni
7A11h30Johnson Rd RygateCape Umoya United FCTwo OceansNova NacionalDunoon
12B11h30Johnson Rd RygateAnadin FCGreater PhillippiSilver SpursRygate
23C11h30Johnson Rd RygateHellenicCT TygerbergEverton Spurs FCRygate
28D11h30Johnson Rd RygateStephanian  OtteryCape DistrictJunction RoversRygate
9A11h30Khayelitsha StadiumTTAC FCKhayelitshaSaintsMitchells Plain FD
49B11h30Khayelitsha StadiumYMO St LukesCT TygerbergGeelbooi FCLingelethu
29Astro11h30Lwandle Sports ComplexManchester United FCHelderbergOld MutualCT Tygerberg
13Astro10h00NY 49 GuguletuWestridge UnitedMitchells PlainElites XV SCGugulethu
42B10h00NY 49 GuguletuYoung PiratesGreater PhillippiMagents FCMandela Park
46Astro11h30NY 49 GuguletuJL Zwane FCGugulethuBellville CityCT Tygerberg
4B11h30NY 49 GuguletuFC PortoGreater PhillippiBishop LavisNorthern Suburbs
39Astro10h00Nyanga StadiumMighty StarsGreater PhillippiEvertonNyanga
57B10h00Nyanga StadiumWolvesNyangaWanderers FCLanga Ndebeni
60C10h00Nyanga StadiumEleven Attackers FCDunoonX1 SwallowsGreater Mfuleni
62Astro11h30Nyanga StadiumUmthathaNyangaBlack BirdsNyanga
6B11h30Nyanga StadiumMasithandaneNyangaKTW Black StarsKhayelitsha
24C11h30Nyanga StadiumBarcelona FCLingelethuSantosCape District
10A10h00Portlands Sports ComplexBeacon SpursMitchells PlainTwo Oceans AcademyHeideveld
45B10h00Portlands Sports ComplexBayhill UnitedMitchells PlainBeacon CityMitchells Plain
52C10h00Portlands Sports ComplexSunningdale CityCT TygerbergStandards UnitedMitchells Plain
31A11h30Portlands Sports ComplexBenfica FCManenbergLeeds United AFCMitchells Plain
26B11h30Portlands Sports ComplexElectric City United FCGreater BluedownsLiverpoolDunoon
56C11h30Portlands Sports ComplexElsies River UnitedNorthern SuburbsNorthpine UnitedCT Tygerberg
3D11h30Portlands Sports ComplexRock A FellasMitchells PlainIkapa SportingMitchells Plain
43Astro11h30Robinvale Sports ComplexSaxon RoversCT TygerbergAtlantis Leeds UnitedAtlantis
210h00ASymphony ParkTry Again FCOostenbergIsland RoversNorthern Suburbs
1911h30ASymphony ParkRiverside RangersNorthern SuburbsOasis FCSouth Peninsula
1110h00BSymphony ParkJuventusMitchells PlainRavensmead FCNorthern Suburbs
3811h30BSymphony ParkYBC FCKhayelitshaTrinitariansNorthern Suburbs
810h00CSymphony ParkSouthamptonCape DistrictCentral FCNorthern Suburbs
5311h30CSymphony ParkSouth EndRygateAshford  AthleticCape District
5411h30DSymphony ParkHelderberg RoversHelderbergBelhar SpursNorthern Suburbs
2010h00ATurfhall Sports ComplexSuper Stars FCAthloneWoodlandsMitchells Plain
3211h30ATurfhall Sports ComplexJamestown UnitedAthloneWillow StarsNyanga
3710h00BTurfhall Sports ComplexIthemba Labantu AcademyGreater PhillippiTurfhall FCAthlone
4811h30BTurfhall Sports ComplexSSS AcademyAthloneUnited FCKhayelitsha
5010h00CTurfhall Sports ComplexDT MastersGreater MfuleniEsperanzia FCAthlone
6411h30CTurfhall Sports ComplexPhuhla FCNew CrossroadsEast End UnitedAthlone
4711h30DTurfhall Sports ComplexFN RangersCT TygerbergAriel SpursSouth Peninsula

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search